cz | en

Charles Thomson poprvé v ČR!

Výstava "Crazy Over You in Prague" představuje práce Charlese Thomsona za posledních několik let. Jeho obrazy jsme již prezentovali při několika příležitostech v rámci společných výstav českých a britských Stuckistů, tnetokrát však má Charles Thomson, jeden ze spoluzakladatelů hnutí, Galerii Černá labuť pouze pro sebe.

Výstavu osobně zahájil na vernisáži 23. 9. v 19:00, hned o den později měli zájemci možnost projít si celou expozici společně s autorem a slyšet tak zasvěcený komentář přímo "od zdroje". Z komentované porhlídky vznikl videozáznam, se kterým se již brzy podělíme.

Stuck! Stuck! Stuck!

Stuckismus se zrodil v roce 1999 coby hnutí za podporu figurativní malby v opozici vůči umění konceptuálnímu a často až příliš sebestředné postmoderně. Hlásá návrat k autenticitě a spiritualitě umění a jako takový má za 16 let své existence přívržence po celém světě (v 50 zemích nyní funguje 240 skupin, které se k němu hlásí).

"Na stuckismu je sympatické a nedocenitelné, že vrací umělci právo na svobodné, autentické hledání formy a obsahu skrze postupy, ze kterých  se moderní výtvarné umění zrodilo a které jsou občas současnými umělci a kritky zavrhovány jako zastaralé," říká o hnutí kurátorka výstavy, Bára Maštrlová. Přesně o to se daří i Charles ve své tvorbě - ač jeho výtvarný styl je ryze současný, spojuje v sobě to nejlepší z historie a dívá se vpřed, ve svém vývoji nikterak neustává.

Na jeho první samostatné české výstavě můžete až do poloviny listopadu nahlédnout realitu optikou, která je v kontextu umění dospělých autorů podivuhodná a kterou jste možná využili ještě jako děti – skrze svět magického myšlení, mystický ve své nedořečenosti, spirituální ve své spontánnosti, intuitivní a velmi naléhavý. Svět Charlese Thomsona je aktuální, a zároveň si užívá svobodné umělecké nadčasovosti. Přijďte se o tom přesvědčit na osmé patro, do Art & Event Gallery Černá labuť.

*

Vybrané mediální výstupy / Selected media coverage:

Charles Thomson na Rádiu 1 v pořadu Zátiší (záznam)
Rozhovor pro deník Právo a server Novinky.cz (link)
Recenze na serveru Kulturio.cz (link)
Anotace výstavy na webu publicisty a výtvarného kritika Martina Fryče (link)

www.cernalabut.cz

facebook.com/GalerieCernaLabut


#smartpoint #reklama #praha

Jsme členy:

Logo
© copyright Smart Point 2011
Tvorba www stránek to je naše parketa. Obuv Scholl za skvělé ceny. Obuv Scholl přímo z centrálního skladu