cz | en

Doteky umění podesáté

Cyklus moderovaných setkání se současnými českými výtvarníky, které ve spolupráci s farmaceutickou firmou B. Braun úspěšně pořádáme již druhým rokem, má za sebou jubilejní desáté pokračování. To proběhlo v sídle Czech Business Clubu ve středu 8. 10. 2014.

Setkat se osobně s nastupující generací úspěšných českých výtvarníků i etablovaných umělců a možnost nahlédnout prostřednictvím autorských ukázek přímo ke kořenům tvůrčího procesu, to je příležitost, která se nenaskytne každý den. V průběhu deseti realizovaných akcí se příznivcům umění díky Dotekům představilo více než osmnáct významných osobností české výtvarné scény (mezi jinými např. Irena Křivánková, Markéta Urbanová, Markéta Korečková, Jaroslav Valečka, Jiří Hauschka, Jan Gemrot nebo Martin Krajc, který je mimochodem autorem oficiálního PF přání firmy B. Braun pro rok 2015).

Celý projekt se navíc postupně vyvinul ve svébytnou platformu atraktivní B2B komunikace, která vzájemně propojuje svět businessu se světem současného výtvarného umění. Čímž naplňuje svůj původní záměr.

Na říjnových Dotecích prezentovali novou generaci výtvarníků Ira Svobodová a Martin Salajka. Vedle autorských obrazů představili své oblíbené tvůrčí postupy, podělili se o osobní názory na aktuální problematiku umělecké činnosti a reagovali na dotazy z publika. Role moderátorky a průvodkyně večerem se – stejně jako při všech dosavadních Dotecích – opět zhostila teoretička umění, kurátorka a spisovatelka Kateřina Tučková.

Základním konceptem Doteků umění, které se díky "výjezdům" do Brna či Ostravy rozhodně neomezují pouze na Prahu, je především nevšední zážitek z osobního setkání s umělci, kterému napomáhá uvolněná, neformální atmosféra. Tato exkurze do světa současného moderního umění bývá pro mnohé účastníky novou a vítanou zkušeností, která jim přiblíží prostředí, ve kterém se běžně nepohybují. V širším kontextu však může být také příležitostí pro milovníky umění z řad široké veřejnosti, sběratele i chytré investory.

I z toho důvodu se těšíme na další (minimálně) desítku setkání, při kterých máte současné umění doslova "na dotek". Už teď můžeme slíbit, že se chystáme představit hned několik velmi zajímavých hostů.
Nechte se překvapit :)

*

Fotoreportáž z Doteků umění č. 10 najdete na našem Facebooku.

#smartpoint #reklama #praha

Jsme členy:

Logo
© copyright Smart Point 2011
Tvorba www stránek to je naše parketa. Obuv Scholl za skvělé ceny. Energetické balanční náramky pro rovnováhu organismu.