cz | en

Festival Sculpture Line začal!

Nový festival SCULPTURE LINE od 10. června zdobí veřejná prostranství Prahy dvěma desítkami výtvarných děl předních tuzemských i zahraničních autorů. Mezi exponáty první "sochařské linky" patří např. třímetrová socha Buddhy na Letišti Václava Havla, obří žraločí ploutev ve fontáně karlínského Futurama Business Parku, "mazlivé" sochy v pražské ZOO, originální lavička na frekventované ulici Na Poříčí či záhadní "Průzkumníci" Michala Gabriela prchající přímo po hladině Vltavy.

Na 16 místech - jak v centru, tak i v méně očekávaných a speciálních lokalitách - si můžete prohlédnout originální objekty a instalace celkem 16 autorů. Zastoupena jsou jména autorů jako Čestmír Suška, Lukáš Rais, Michal Trpák, Veronika Psotková nebo Jakub Flejšar. Socha Buddhy, která se stala i vizuálním symbolem letošního ročníku, pochází z dílny britské výtvarnice Sukhi Barber.

„Obyvatelé Prahy, turisté i milovníci umění. Ti všichni mohou obdivovat více než dvacet sochařských instalací všech forem, velikostí a materiálů," láká na festival jeho ředitel, Ondřej Škarka. Na každé ze zastávek sochařské trasy festivalu SCULPTURE LINE vás očekává jeden nový příběh, jiný́ úhel pohledu. Každá z vystavených instalací a soch je poctou současné umělecké tvorbě a specifickým autorským vzkazem městu. „Cílem festivalu je přiblížit díla současných umělců běžnému divákovi, široké veřejnosti. V rámci SCULPTURE LINE přichází umění za lidmi do ulic, staví se jim doslova do cesty, přináší nová témata k diskuzi a nové příběhy do známých, nečekaných i méně obvyklých míst," dodává Škarka.

„Sochy mohou architekturu nebo veřejný prostor významně doplnit a dodat mu další rozměr, emoci, příběh či tvář. Doufám, že SCULPTURE LINE o tom návštěvníky i obyvatele Prahy přesvědčí," dodává kurátor výstavy, sochař a neúnavný iniciátor výstav ve veřejném prostoru Michal Trpák.

Snahou nového festivalu je oživit veřejný prostor a založit po vzoru mnoha světových metropolí novou tradici. Praze taková akce chyběla a věříme, že jí bude slušet. Pojďte do ulic a podívejte se na město (a na současné umění) novýma očima!

Více informací včetně mapy, anotací jednotlivých soch i kompletního přehledu autorů najdete na webu SculptureLine.cz. Aktuální dění monitoruje také oficiální stránka na Facebooku.

#smartpoint #reklama #praha

Jsme členy:

Logo
© copyright Smart Point 2011
Tvorba www stránek to je naše parketa. Obuv Scholl za skvělé ceny. Katalické lampy pro domácnost.