cz | en

Jiří Hauschka: Nové perspektivy

Jsme partnerem aktuální výstavy malíře Jiřího Hauschky v galerii Era svět.

Výstava "Nové perspektivy" představuje práce Jiřího Hauschky z období posledního roku. Mezi díly se tak objevují jak stinné (noční) malby z podzimu a zimy 2013, tak i průzračnější (denní) díla pocházející z letošního jara a léta.

Společným námětem obrazů je dle kurátorky Kateřiny Tučkové "zachycení okamžiku, ve kterém je obsažena nejen přítomnost, ale i minulost. Tvorbu Jiřího Hauschky totiž charakterizuje utkvělá představa příběhů, které se odehrály na místech, jež vypadají zcela běžně, nevinně, přítomně, tak, že si jich nikdo z nás nijak zvlášť nevšímá, prochází-li kolem nich. Přesto se na nich odehrály události, jejichž odér se ještě vznáší kolem:
ať už jsou to nádražní peróny, z nichž na počátku 40. let odváželi pražské Židy, tramvajová zastávka, na níž došlo k masakru nic netušících cestujících, nebo stinný pokoj s nevysloveným tajemstvím…"

Hauschka je členem umělecké skupiny Prague Stuckists a má za sebou řadu sólových i společných expozic.
V galerii Era svět, kde se výstava koná do konce září, bude mimo jiné k dispozici i katalog vydaný k londýnské výstavě v roce 2011 ("STUCK in the Emotional Landscape"), který jsme produkčně i graficky připravovali, stejně jako katalog předchozí pražské výstavy stuckistů v Galerii Vltavín (STUCK!!), na které jsme se taktéž podíleli
(viz ZDE).

Oficiální web autora: www.jirihauschka.com

#smartpoint #reklama #praha

Jsme členy:

Logo
© copyright Smart Point 2011
Tvorba www stránek to je naše parketa. Obuv Scholl za skvělé ceny. Obuv Scholl přímo z centrálního skladu