cz | en

Mlékaři nesouhlasí s Havlem

Otevřený dopis panu Jiřímu Havlovi, europoslanci za ČSSD

Vážený pane europoslanče Havle,

děkuji za Váš další příspěvek k propagaci Pomazánkového másla v ČR. Bohužel článek, který jste zveřejnil v MF Dnes 9. 5. 2011, svědčí o Vaší neznalosti odborné problematiky, ale pouze legislativní. Pokud se nebudeme zabývat řešením problému z hlediska zájmů spotřebitelů a výrobců v ČR, ale pouze splněním legislativních podmínek a zájmu EU, pak máte pravdu. Soud prohrajeme, zaplatíme sankce, název zrušíme a tak, jako v mnoha jiných případech budeme konstatovat, že je to určitá daň za vstup do EU. Bohužel jediné, v čem s Vámi souhlasím, je skutečnost, že naši vyjednavači byli málo nároční v projednání výjimky před vstupem do EU.

Snaha ČR tuto skutečnost napravit je legitimní a předpokládal bych, že právě čeští zástupci v Bruselu budou tuto snahu podporovat. Vaše stanovisko mi však potvrzuje skutečnost, že mnozí hájí zájmy EU i proti zájmům vlastní země, za kterou byli zvoleni. Jde o zvýraznění vlastní osoby a tak, jak jste uvedl ve svém článku o britském ministru, který si získal popularitu v boji za britský párek, tak Vy se snažíte získat popularitu v boji proti pomazánkovému máslu. Pokud se Vám to podaří, doufám, že si to voliči budou pamatovat.

Petr Marek

Ředitel Choceňské mlékárny

O společnosti Choceňská mlékárna

Choceňská mlékárna s.r.o. s více než osmdesátiletou tradicí výroby mléčných produktů, patří k lídrům na českém trhu a kvalita výrobků dokazuje od poloviny roku 2003 osvědčení značkou KLASA. Profiluje se na trhu především v segmentu pomazánkových másel, smetanových pomazánek, smetanových jogurtů a tvarohů. V současnosti společnost expanduje i do zahraničí a úspěch slaví s pomazánkovými másly především v zemích východní Evropy.

www.chocenskamlekarna.cz

Kontakt pro média:

Jakub Koutek

M: + 420 774 547 902

E: jakub.koutek@smart-point.cz

#smartpoint #reklama #praha

Jsme členy:

Logo
© copyright Smart Point 2011
Tvorba www stránek to je naše parketa. Obuv Scholl za skvělé ceny. Katalické lampy pro domácnost.