cz | en

Putovní výstava Národní kroniky

Vzpomínky jsou často tím nejcennějším, co máme. Křehkou esencí, která má šanci v jemné pavučině času buď ulpět anebo se navždy rozplynout. Je v zájmu nás všech si tento vzácný národní poklad chránit, opečovávat, hýčkat.

Přispět příběhem nebo zážitkem vlastním, rodičů, blízkých či přátel do Národní kroniky může opravdu každý. Tento záslužný projekt je veřejnou pokladnicí naší společné historie, společný vzkaz, který posíláme dalším generacím, ale který zároveň píšeme i sami sobě, sami pro sebe, sami o sobě.

Národní kronika vznikla spoluprací Nadace Charty 77, platformy Senzační senioři a Národního muzea v roce 2012. Má ambici stát se největším elektronickým archivem tzv. malých dějin.

Patronem Národní kroniky je historik a spisovatel Zdeněk Mahler. K myšlence výstavy se připojil např. režisér a herec Jan Kačer, herečka Iva Janžurová, houslista Pavel Šporcl, spisovatelka a kurátorka Kateřina Tučková a další. Jejich portréty - které vznikly speciálně pro účely výstavy - i s krátkou explikací jejich vztahu k historii, vzpomínkám a Národní kronice jako takové mají za cíl zvýšit povědomí o této online databázi a především inspirovat návštěvníky expozice k vlastním příspěvkům do Kroniky.

Více informací o projektu, včetně formuláře pro vložení příspěvků najdete na www.narodnikronika.cz

Termíny putovní výstavy "Národ o sobě":

13. 7. – 9. 8. Náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
10. 8. – 30. 8. Náměstí Václava Havla, Praha
1.9. - 30. 9. Teplice
1.10. - 15. 10. Prachatice
15.10. - 30. 10. Brno - Líšeň

#smartpoint #reklama #praha

Jsme členy:

Logo
© copyright Smart Point 2011
Tvorba www stránek to je naše parketa. Obuv Scholl za skvělé ceny. Olej do aromalampy .