cz | en

V CENTRu umění poprvé

Premiérový díl našeho nového cyklu uměleckých setkání "V CENTRu umění" se uskutečnil v Ostravě. Série vzniká ve spolupráci se společností Centr Group a volně navazuje na oblíbené Doteky umění. Jako první se přítomným představila malířka Ivana Štenclová. Setkání s její tvorbou se konalo v unikátním prostředí Expozice U6 v Dolních Vítkovicích. Komentovaným večerem provázela kurátorka Gabriela Pelikánová, hudbou a zpěvem akci doprovodil Jan Kalousek.

Společnost Centr Group, pro kterou koncept vznikl, je další z řady firem, jenž mají aktivní zájem neotřelým způsobem propojovat svět byznysu se světem současného výtvarného umění. "Tato specifická oblast sdílí s naší firemní filozofií řadu styčných bodů. Profesionální odborníci z našeho obrou se totiž snaží odvádět stejně precizní práci, jako špičkoví malíři a výtvarníci. Blízký je nám i smysl pro detail, který tak rádi obdivujeme u významných uměleckých děl," uvedl v publikaci, která u příležitosti prvního večera vznikla, zakladatel společnosti Centr Group Jaroslav Pajonk.

Ivana Štenclová experimentuje s formou, technikami i materiály a klíčovým prostředkem vyjádření je pro ni kresba. Obrazy však zároveň splétá z drátů, izolačních krytin, motivy vypaluje do plechu laserem, používá dekorační válečky či razítka... Její typické ornamenty umocňují celkový obsah obrazů  a často jejich ráz také spoluvytvářejí. Její díla jsou zastoupena ve významných sbírkách státních institucí, předních galerií i soukromých sběratelů.

Více info o autorce: www.stenclova.cz

 

#smartpoint #reklama #praha

Jsme členy:

Logo
© copyright Smart Point 2011
Tvorba www stránek to je naše parketa. Obuv Scholl za skvělé ceny. Energetické balanční náramky pro rovnováhu organismu.